Telefón: +421 903 507 686 - SK / +43 6765 709 924 - AT 

Kontakujte nás

 

Mountain Motion

...inštruovanie & vodcovstvo - lyžovanie, snowbording, skialpinizmus, bežkovanie, turistika, cyklistika, canyoning, rafting

Mate výzvu ísť do hor na skialpoch alebo lyžovať v prašane? Alebo ste sa konečne odhodlali naučiť sa lyžovať alebo jazdiť na snowboarde a máte príliš veľký rešpekt? My vám pomôžeme na ceste za Vašim cieľom.

Už vás nebavia preplnené zjazdovky a chcete skúsiť bežky, chcete pokoriť nejakú stenu v Tatrách alebo Alpách, ale neviete ako na to? Naučíme vás bežkovať, liezť alebo si môžete vyskúšať ferratu, užívať si výstup a na vrchole sa kochať pohľadmi na okolitú prírodu. Plávať, liezť a skákať v canyone je s guidom sranda!

Pár kilogramov navyše, aby ste si mohli užiť bicyklovanie v Alpách alebo po Liptove, nie je prekážkou. Vybrať sa na túru môžeme aj na e-biku.

Využite našu odbornosť a mnohoročné skúsenosti, pripravenosť poskytovať naše služby v slovenčine, angličtine, nemčine, ruštine, polštine a odhaľte s nami čaro lokalít:

 

Lokality - zima

Leogang, Saalzbach, Hinterglemm, Oetztal / Rakúsko

Chopok, Jasná, Vysoké Tatry / Slovensko

 

Lokality - leto

Lofer, Wilde Kaiser, Kitzbuhler Alpen / Rakúsko

Arco, Friaul / Taliansko

 

„Žijeme horami, milujeme ich a rešpektujeme!“

Ak sme vás naštartovali, príďte si užiť pohyb v horách bez stresu a strachu, so skúseným guidom, samozrejme s rešpektom a úctou k horám. Oni sa vám za to odmenia nezabudnuteľnými zážitkami a dobrým pocitom, že ste urobili niečo pre seba a svoje zdravie.

 

 

Ján Rybanský - guide

Vyrástol som na Chate Kapitána Rašu vo Vysokých Tatrách, preto do môjho života od detstva patril pohyb v horách. V lete som liezol, splavoval rieky, pretekal sa v triatlone a cyklokrose a hral volejbal. V zime dominovali najprv bežky, potom skialp, neskôr lezenie a keď sa už dalo vycestovať tak to boli hlavne v zime hory vyššie než naše Tatry. Tak som sa dostal na Grossglockner, severnú stenu Eigeru  alebo Chantengri na Tien-Chane (7010 m).

Keď som pochopil, že sa nemusím stále pretekať, ale môžem si POHYB v HORACH (Mountain Motion) užívať, stal som sa profesionálnym učiteľom na snehu a guidom na rafte , v canyone a na skalách. Absolvoval som mnoho odborných školení na Slovensku, ale hlavne v zahraničí, kde dodnes aj pôsobím. V Rakúsku, kde v súčasnosti pracujem, sprevádzam klientov v zime na trojtisícovky na skialpoch, v lete chodíme po kopcoch zaistenými cestami – ferratami, jazdime na kajakoch alebo si len vychutnávame rieku v rafte, či objavujeme čaro canyoningu. Som tiež členom Salzburger Bergsportführerverband.

A stále milujem bežky! Každoročne si nenechám ujsť bežkárske maratóny Euroloppet a Worldloppet po celom svete (Yellowston Randevouze, Engadinský Maratón, legendárny Lapponia Hiihto, Koasa Lauf a mnoho ďalších).

Dobrodružstvo počas celého roka